הגרסה המלאה של ספר הזוהר! 

Facebook Twitter Gplus
formats

קריאה בספר הזוהר – כיצד להתחבר למשמעות הרוחנית

קריאה בספר הזוהר היא פעולה שיכולה לחבר אותנו לרבדים רוחניים של אור, רווחה ושמחה. כאשר קוראים את הטקסט בארמית, ניתן לדמיין כיצד האותיות של ספר הזוהר מחברות אותנו למישור רוחני יותר. בזמן הקריאה יש להתמקד ברצון שלנו להיות שלווים יותר, סובלניים יותר, אוהבים יותר כלפי סביבתנו על מנת שנוכל לשתף את השפע שקיבלנו עם העולם סביבנו. ניתן לדמיין כיצד האור הנובע מאותיות הספר מגיע אל הנשמה, וכיצד הוא מאיר, מנקה, משחרר וממלא כל חלק של חיינו בברכה ובשפע.

רבים מרגישים כי הם אינם יודעים כיצד לגשת לקריאה בספר הזוהר, כיוון שהוא טקסט מורכב ועתיק. אך חשוב לדעת כי למעשה תחילת הקריאה בספר נעשית בשפה הארמית, כאשר החשיבות הרוחנית היא בעצם הקריאה, גם ללא הבנה של הטקסט. לאחר מכן ניתן להמשיך בקריאה של הספר המתורגם והפירושים, אך זהו אינו הכרחי.

קריאה אישית בספר הזוהר

קריאה אקראית בספר הזוהר גם היא סגולה להגברת הרוחניות בחיי היום יום. כל לימוד, וכל קריאה בספר הזוהר מביאים להפחתת הסבל והכאב מחיינו, התגברות של אנרגיות רוחניות חיוביות, ויצירת מעטה הגנה של שמחה, אנרגיה רוחנית ואהבה. לכן, כל סדר של קריאה בו תבחרו ייצור עבורכם אפקט חיובי. כדי לקרוא בספר הזוהר יום יום, בכל רגע שתבחרו, ספר הזוהר להורדה מאפשר לכם ללוות את עצמכם בהגנה הרוחנית של הזוהר בכל יום, מכל מקום שתרצו.

קריאה בספר הזוהר

ספר הזוהר מקור: freedigitalphotos.net

קריאה בספר הזוהר לפי פרשת השבוע

ספר הזוהר ערוך כפירוש לתורה ומחולק לפי פרשיות השבוע. לפי חוכמת הקבלה, בכל שבוע ישנה הזדמנות רוחנית להתמודד עם אתגר רוחני מסויים הקשור לאותה פרשה, ולזמן זה בשנה. מכיוון שגם העבודה הרוחנית הנה דבר דינמי, בכל שבוע ובכל פרק זמן ניתן להתמקד בעבודה רוחנית המתאימה לו, וכך לפתח את הצדדים השונים של העבודה הרוחנית האישית.

נהוג להתחיל בקריאה בחלק של ספר הזוהר המשוייך לאותה פרשה באותו שבוע, כלומר שכבר מיום ראשון ניתן להתחיל לקרוא בזוהר ולהתכונן לקריאת הפרשה ביום שבת. אך כאמור, הקריאה העוקבת לפי פרשת השבוע אינה הכרחית, כיוון שיש תועלת בקריאה בזוהר בכל זמן.

קריאה בזוהר לפי נושאים

 אם קיים נושא מסויים המעסיק אתכם או מטריד אתכם, ניתן למצוא את הפרק בספר הזוהר המתאים לכם ביותר. ישנם פרקים מיוחדים המתאימים למשמעות של מערכות יחסים בעיני הקבלה, למשמעותה של הסליחה לפי הקבלה, ועוד נושאים העולים בחיי היום יום ומעסיקים אותנו. ניתן לקרוא בספר הזוהר בהקשר לבעיה ספציפית המעסיקה אותנו, למשל: פרשת פנחס מומלצת לקריאה בזמן שמוטרדים ממחלות או מצבים רפואיים שליליים, כיוון שהיא דנה באיברי האדם, פרשת בלק מומלצת לקריאה בשעה שאנחנו חשים מותקפים על ידי אנרגיות שליליות מהסביבה, והיא מיוחסת לסגולה להגנה מפני אנרגיות שליליות. פרשת תרומה מומלצת לקריאה במקרים של בעיות בזוגיות.

התכוונות בעת קריאה בזוהר

הקריאה בספר הזוהר קשורה קשר הדוק למדיטציה הקבלית,  ובזמן הקריאה בספר ניתן להגיע למצב תודעתי של שלווה וריכוז המשפיעים לטובה על המצב הרוחני והנפשי. כאשר אנו קוראים אפשר לדמיין באופן ציורי את המחשבות והשאיפות שלנו מתגשמים דרך מילות הספר, ודרך הריכוז בקריאה להגיע למצב של התעלות נפשית ורוחנית. הריכוז המושג דרך הקריאה המדיטטיבית תורם להרגשה של רוגע ושמחה, ומאפשר לנו לקבל את השפע הרוחני אל תוך חיינו בקלות ובטבעיות.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Home כללי קריאה בספר הזוהר – כיצד להתחבר למשמעות הרוחנית
© כל הזכויות שמורות לספר-הזוהר 2012